Hakkımda Her Şey

Asil Terzi hakkında

ASİL TERZİ

Pazarlama İletişimi Uzmanı / Marka Yöneticisi

DENEYİMLER

2018 – Günümüz

Pictus Digital & Creative

2015’in ilk çeyreğinde başlayan serüvenimiz, son teknolojileri beraberinde getiren her ekip üyesi ile hızla büyüyerek partnerlerimizi bizimle buluşturmaktadır.
Amacımız;
“Tasarım, asla tek başına yeterli değildir. Kitlenizin ilgi düzeyi ile ilişkilendirilmemiş bir tasarım sizi yalnızlığa mahkum edebilir.” Mottosu ile partnerlerimizi daha kalabalık kitleler ile buluşturmak ve buluşturduğu kitlelerde marka sadakati yaratmaktır.

2018 – Günümüz

Branding Türkiye

Branding Türkiye ekibi ile birlikte çeşitli etkinliklerde konuşmacı olarak yer alıyor ve eğitmen olarak eğitimlere katılmaktayım.

2016 – 2018

Magna Dijital Pazarlama Ajansı

Dijital ajans bünyesinde çalışılan markaların SEO işlemi için gerekli olan anahtar kelime bazlı makalelerini ve farklı projelerde yer alacak metinleri üretmek. Projelerde gerekli olan içeriklerin aynı kurumsal çizgide yol almasını sağlamak.

2015 – 2017

Konsol Reklam

Alınan briefler doğrultusunda müşterilerin ihtiyacını karşılayacak dijital içerikler üreterek kurumsal çerçeve düzleminde stratejik planlar hazırlamak ve plana bağlı kalarak saptanan hedefleri gerçekleştirmek.

2011 – 2012

Publicis Bold Agency

Ajans bünyesinde çalışılan markaların belirli bir uyum çerçevesinde grafik çalışmalarının oluşturulması, farklı departmanlara destek verilmesi.

EĞİTİMLER

2017 – IDF – Mobil UI & UX Eğitimi
2009 – Bilge Adam – Adobe Eğitimi
2009 – Youth Institute – Reklamcılığın Temelleri
2015 – 2019 – Anadolu Üniversitesi – Halkla İlişkiler ve Uygulamalı Reklamcılık

ÖZELLİKLER

Photoshop           –  89%
WordPress           –  82%
Illustrator            –  71%
InDesign.              –  80%
UX Research        –  92%
Content Analisys –  95%

İLETİŞİM

  • www.asilterzi.com
  • asil@asilterzi.com
  • 0(553) 596 43 83

HAKKIMDA

Asil Terzi, 1986 yılında İstanbul’da doğdu. İlk öğrenimini İstanbul Çapa ilkokulu’nda, lise öğrenimini Atatürk Çağdaş Yaşam Meslek Lisesi‘nde tamamladı.

Bir şeyler anlatmak istedi. Uzun dönem askerlik görevinde anlatacak hayatlar olduğunu düşünerek ve bunları gözlemlemek için 15 aylığına Ankara’ya yolcu oldu. Vatani görevini tamamlayıp İstanbul’a dönünce uzun soluklu öğrencilik hayatına ilk adımı attı. Ve 2009 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon Bölümü’nde akademik kariyerine başladı.

“Asil Ve Özgür” adında bir kısa filmle New York Türk Kısa Film Festivali’ne katıldı. Terminal 808 ve “Görünüm” adında orta metraj film senaryolarını yazdı. Aynı zamanda Eski Publicis Bold (Yeni Saatchi&Saatchi) reklam ajansında grafik tasarım ve junior metin yazarlığı yaptı.

Ulusal ve uluslararası markaların sosyal medya hesaplarını ve e-ticaret kanallarını hikayeleştirme teknikleriyle zenginleştiren Terzi, birçok butik markanın adını gerçekleştirdiği dijital iletişim ve pazarlama stratejileriyle yurtdışına taşıdı.

Asil Terzi, “Rockn Roll’un Arabesk Sancısı” adındaki ilk yeraltı edebiyatı ezgileri taşıyan romanına 2011 kışında başladı ve bu kitabı 2014 kışında bitirdi.

2015 yılında Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Uygulamalı Reklamcılık Bölümü’nde ikinci üniversite mahiyetinde okumaya başladı. Uzmanlık alanları çerçevesinde akademik kariyerini sürdüren Asil Terzi 2017 yılında kişi ve markalara dijital strateji ve içerik pazarlama odağında hizmet vermek üzere Pictus Digital‘i kurdu. Kurucusu olduğu ajansta aynı zamanda Ajans Başkanı olarak görev yapan Terzi, bir yandan da çeşitli ajanslarda marka içerik danışmanlığı yapmaktadır.

Sahip olduğu akademik birikim ve sektörel deneyimi Dijital Markalaşma Eğitimi (DME) çatısı altında eğitmen olarak, öğrencilere aktaran Asil Terzi, bir yandan da Branding Türkiye Yayınları etiketiyle yayınlanacak olan kitap ve e-kitap projeleri üzerine çalışmaktadır.

Bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye‘de yazar olarak yer alan Asil Terzi buna ek olarak; Branding Türkiye Etkinlik ve Branding Meetup konuşmacısıdır.

Dilerseniz Eğitimler sekmesinden verdiğim eğitimlere ve Hizmetler & Referanslar sekmesinden de danışmanlık modellerime göz atabilirsiniz.